Patálie v Ostravě


Společnost
Klima
Ekonomika
Věda
Kultura
Best of Hyena
Šamanovo doupě
Architektura
Zábava
Čtenost
Zvířetník
Sci-Fi
Diskuse
Autoři
Lidovky.cz

 
 

Patálie v Ostravě

30.12.2015

Ostravský radní za ANO David Pfleger má opletačky s policií. Tudíž rezignoval a odstoupí i z funkce místopředsedy moravskoslezské krajské organizace ANO. Médiím sdělil, že očekává obvinění z podvodu, a k tomu ještě, že se ničeho nedopustil a že očekává potvrzení své neviny. Volil tedy jinou cestu než olomoucký hejtman Jiří Rozbořil. I ten má opletačky, grémium jeho strany, tedy ČSSD, ho k odstoupení vyzvalo a on se postavil na zadní.

Poučení z toho není žádné. Po pětadvaceti letech tříbení demokracie žijeme ve zhoršujícím se stavu právní nejistoty. V podstatě každý veřejný činitel může být obviněn prakticky z čehokoli, spleť leckdy i protichůdných zákonů a z nich odvozených předpisů k tomu vytváří prostor. Vzpomeňme na případ někdejšího ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Toho vláčeli kvůli nesmyslu po soudech a střídavě ho osvobozovali a zase odsuzovali, aniž by kdo doložil, že svým počínáním způsobil jakoukoli škodu. Ostatně, každý z nás aby spal s pistolí pod polštářem, zvlášť je to třeba, když pracuje a platí daně. Takoví výtečníci jsou na mušce úředních ostrostřelců v první řadě.

Takže možná se pan Pfleger ukvapil, že to položil. Právu je u nás třeba se postavit čelem, vztyčit fakáče – jako to udělal Rozbořil – a spoléhat na to, že to veřejnost spolkne. Ta už spolkla horší věci.

Jen ta pozice ANO se drobí. Ono těch dílčích malérů bylo víc a je velmi nepravděpodobné, že veřejnost Pflegerovo gesto ocení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *