Palasovi pomáhal náměstek s eurodotacemi: Teď si žije v obří černé vile!

Pomohl poslat 20 milionů z eurodotací k Jaroslavu Palasovi (61)… Jak si dnes žije jeho tehdejší náměstek a současný hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (42)? Pyšní se monstrózní černou vilou – vůbec největší v ostravském Krásném poli.

Obří tmavá vila hejtmana Nováka obehnaná kovovým plotem bije do očí a sousedé – i ti, co se do čtvrti teprve budou stěhovat, ji dobře znají. „Ano, to je vila pana hejtmana,“ potvrzují. Dál se ale o sídlu a jejím majiteli nechtějí moc bavit. Miroslav Novák je jeden z devíti členů Regionální rady Moravskoslezsko, kteří hlasovali pro dotaci 19,4 milionu na výstavbu sporthotelu v Ludvíkově na Bruntálsku. Adresátem peněz bylo neprůhledné občanské sdružení. A kousek od této stavby, prý čirou náhodou, má luxusní penzion Jaroslav Palas.
Stavba budí respekt
Podle výpisu z katastru nemovitostí Novák začal vilu stavět v roce 2010. Vedle garáže nezapomněl do projektu zahrnout ani venkovní zastřešený bazén. Trávu na upraveném trávníku ovšem dnes neseče pan hejtman, ale robotická sekačka bratru za 50 tisíc korun…
Na kolik dům Nováka přišel a z jakých zdrojů ho hradil? Odborníci odhadují, že mohl stát i desítky milionů korun, ovšem záleží na tom, co je uvnitř. Sám hejtman je ale skromnější. „Ta výstavba stála do této chvíle zhruba osm milionů korun,“ řekl Blesku.
A z čeho ji platil? „To je velmi jednoduché: Mám pětimilionovou hypotéku a zároveň mé příjmy za posledních deset let přesáhly osm milionů korun, což mohu doložit daňovým přiznáním,“ uvedl muž, který si teď coby hejtman měsíčně přijde na bezmála devadesát tisíc korun.Miroslav Novák spoluzakládal ostravskou organizaci ČSSD. V roce 2002 se stal starostou Ostravy-Poruby, kterým byl až do roku 2008. Poté vykonával funkci náměstka hejtmana pro dopravu, životní prostředí a zemědělství. Po dalších krajských volbách jej 9. listopadu 2012 zastupitelstvo zvolilo hejtmanem Moravskoslezského kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *