Ostravský lobbista Dědic je venku z vazby. Složil čtyřmilionovou kauci

Ostravský lobbista a podnikatel Martin Dědic dnes opustil vazební věznici. Policisté ho dál budou vyšetřovat na svobodě. Dědice obvinili z několika trestných činů, mimo jiné z ovlivňování zakázek i přijímání mnohamilionových úplatků.

Podle dozorujícího státního zástupce Víta Koupila obviněný Dědic složil před propuštěním čtyřmilionovou kauci a vyšetřovatelé mají i další záruky.

„Důvod nespočívá v tom, že by nějakým způsobem byla důkazní situace zeslabena v té věci, ale vychází z toho, že je nahraditelný jinými instituty, a to kombinací peněžité záruky, dohledu probačního úředníka, zákazu vycestování z České republiky a písemného slibu,“ řekl Koupil.

Kvůli manipulaci veřejných zakázek dopravního podniku a městské nemocnice v Ostravě je obviněno osm lidí a čtyři firmy. Dědic byl jako jediný ve vazbě, a to od 28. března. Podnikateli hrozí až 12 let vězení.

Obvinění podle policie ovlivňovali o zakázky na dopravní prostředky a u nemocnice zakázky na stavební práce a dodávky zdravotnického materiálu. Společnost spojená s lobbistou Dědicem prý měla firmám zajišťovat vítězství v tendrech, za což dostávala úplatky. Získala tak údajně 30 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *